2x2tv-promo

Telewizja 2×2

2×2 to polski kanał telewizyjny dla starszych dzieci i młodzieży, który pojawił się w Polsce 1 września 2016 roku. Niewidziane wcześniej w Polsce animacje, dawno nieemitowane klasyki, teledyski i programy o grach wideo – to wszystko na antenie kanału, będącego oryginalną alternatywą dla osób znudzonych ofertą nadających obecnie telewizji dziecięco-młodzieżowych i szukających czegoś nowego. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę http://2x2tv.pl/.

Od samego początku nadawania telewizja 2×2 współpracuje z Anime Eden, dzięki czemu na antenie stacji pojawiają się dystrybuowane przez nas filmy i seriale animowane. Poniżej przedstawiamy ich listę.


misaki-soo-cute-kaichou-wa-maid-sama-18451701-1280-720Służąca przewodnicząca (jap. Kaichou wa Maid-sama!) – 26 odcinków

Seria 1 – odcinki 01-13: od 1 września 2016

Seria 2 – odcinki 14-26: od 1 listopada 2016

Liceum Seika, niegdyś będąca placówką tylko dla chłopców, staje się koedukacyjna, ale 80% jej uczniów nadal stanowią mężczyźni. Wszystko zmienia się, gdy po raz pierwszy w historii szkoły dziewczyna zostaje przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Jest jednak coś o czym nikt nie wie… Misaki Ayuzawa po szkole dorabia w maid cafe!


K-On!k-on

W emisji od jesieni 2016 roku

Ritsu, Mio i Mugi, prowadzące szkolny klub muzyki lekkiej, borykają się z problemem braku członków. Niespodziewanie postanawia dołączyć do nich nowa uczennica Yui, pewna, że jej umiejętności gry na kastanietach wystarczą, by została przyjęta do klubu. Dziewczyny jednak są przekonane, że mają do czynienia z utalentowaną gitarzystką.


Głosy z odległej gwiazdyGłosy z odległej gwiazdy (jap. Hoshi no koe) – film animowany

W emisji od 3 września 2016 roku

Kup na anime-eden.pl

Historia dwójki młodych ludzi, którzy zostają rozdzieleni. Mikako zostaje wybrana do wzięcia udziału w misji, mającej na celu wytropienie i zniszczenie wrogich kosmitów, Tarsjan, natomiast Noboru zostaje na Ziemi. Ciągle mogą kontaktować się ze sobą za pośrednictwem wiadomości wysyłanych przez telefon komórkowy, jednak im dalej w kosmos, tym dłużej trzeba czekać na dotarcie kolejnej wiadomości do celu.


5 centymetrów na sekundę (jap. Byousoku Go Senchimeetoru) – film animowany

W emisji od jesieni 2016 roku

Kup na anime-eden.pl

Po przeniesieniu się do tej samej szkoły podstawowej Takaki i Akari zostali najlepszymi przyjaciółmi. Jednak gdy ich rodziny zostały zmuszone do przeprowadzki, ich życie całkowicie się zmieniło. Po roku rozłąki Takaki wkrótce ponownie spotka się z Akari. Kiedy siedzi w pociągu z Tokio, jego wspomnienia nasilają się z każdą chwilą. Takaki i Akari zaczynają się zastanawiać, czy kiedykolwiek będą w stanie zobaczyć się ponownie i podzielić się skrywanymi uczuciami. Dołącz do Takakiego w jego podróży przez trzy wzajemnie powiązane opowieści o uczuciach i utracie niewinności, które obejmują minuty i miesiące życia bohaterów.