Telewizja 2×2

2×2 to polski kanał telewizyjny dla starszych dzieci i młodzieży, który pojawił się w Polsce 1 września 2016 roku. Niewidziane wcześniej w Polsce animacje, dawno nieemitowane klasyki, teledyski i programy o grach wideo – to wszystko na antenie kanału, będącego oryginalną alternatywą dla osób znudzonych ofertą nadających obecnie telewizji dziecięco-młodzieżowych i szukających czegoś nowego. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę http://2x2tv.pl/.

Od samego początku nadawania telewizja 2×2 współpracuje z Anime Eden, dzięki czemu na antenie stacji pojawiają się dystrybuowane przez nas filmy i seriale animowane. Poniżej przedstawiamy ich listę.


misaki-soo-cute-kaichou-wa-maid-sama-18451701-1280-720Służąca przewodnicząca (jap. Kaichou wa Maid-sama!) – 26 odcinków

Liceum Seika, niegdyś będąca placówką tylko dla chłopców, staje się koedukacyjna, ale 80% jej uczniów nadal stanowią mężczyźni. Wszystko zmienia się, gdy po raz pierwszy w historii szkoły dziewczyna zostaje przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Jest jednak coś o czym nikt nie wie… Misaki Ayuzawa po szkole dorabia w maid cafe!

 
 


K-On!k-on

Ritsu, Mio i Mugi, prowadzące szkolny klub muzyki lekkiej, borykają się z problemem braku członków. Niespodziewanie postanawia dołączyć do nich nowa uczennica Yui, pewna, że jej umiejętności gry na kastanietach wystarczą, by została przyjęta do klubu. Dziewczyny jednak są przekonane, że mają do czynienia z utalentowaną gitarzystką.

 
 


Głosy z odległej gwiazdyGłosy z odległej gwiazdy (jap. Hoshi no koe) – film animowany

Kup na anime-eden.pl

Historia dwójki młodych ludzi, którzy zostają rozdzieleni. Mikako zostaje wybrana do wzięcia udziału w misji, mającej na celu wytropienie i zniszczenie wrogich kosmitów, Tarsjan, natomiast Noboru zostaje na Ziemi. Ciągle mogą kontaktować się ze sobą za pośrednictwem wiadomości wysyłanych przez telefon komórkowy, jednak im dalej w kosmos, tym dłużej trzeba czekać na dotarcie kolejnej wiadomości do celu.

 
 


5 centymetrów na sekundę (jap. Byousoku Go Senchimeetoru) – film animowany

Kup na anime-eden.pl

Po przeniesieniu się do tej samej szkoły podstawowej Takaki i Akari zostali najlepszymi przyjaciółmi. Jednak gdy ich rodziny zostały zmuszone do przeprowadzki, ich życie całkowicie się zmieniło. Po roku rozłąki Takaki wkrótce ponownie spotka się z Akari. Kiedy siedzi w pociągu z Tokio, jego wspomnienia nasilają się z każdą chwilą. Takaki i Akari zaczynają się zastanawiać, czy kiedykolwiek będą w stanie zobaczyć się ponownie i podzielić się skrywanymi uczuciami. Dołącz do Takakiego w jego podróży przez trzy wzajemnie powiązane opowieści o uczuciach i utracie niewinności, które obejmują minuty i miesiące życia bohaterów.


Gdzie oglądać?

Telewizję 2×2 w jakości HD można oglądać u ponad 60 operatorów płatnej telewizji, m.in w: INEA, JAMBOX (SGT), Telewizja Światłowodowa (EVIO), AVIOS/KORBANK, TELPOL, Telkab Tczew, Telkab Pruszków, Geckonet, Spółdzielnia Telekomunikacyjna WIST, Metroport, SMSNet, AstaNet, Telsat, Metro TV, SatFilm, CDA.pl, GONET.TV, WEKTORMEDIA, Voice-net i wielu innych.


Dystrybucja / Kontakt

Jesteś operatorem i chcesz włączyć kanał  2x2TV do swojej oferty? Skontaktuj się z naszym działem dystrybucji – e-mail: dystrybucja@2x2tv.pl lub telefonicznie: +48 83 371 48 73 / +48 603 068 794. Sygnał dostarczany jest drogą światłowodową (węzły wymiany).

Adres kontaktowy dla telewidzów: kontakt@2x2tv.pl .


Informacje prawne

Nadawcą kanału „2×2 TV” jest MSC R&P spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w 21-560 Międzyrzec Podlaski przy ul. Zarówie 19, KRS: 0000688788, NIP: 5372639020. W skład Zarządu Spółki wchodzą: Roman Werpachowski pełniący funkcję Prezesa Zarządu oraz Paweł Werpachowski będący Członkiem Zarządu. Wspólnikami spółki są: Roman Werpachowski (80% udziałów) oraz Paweł Werpachowski (20% udziałów). Beneficjentem Rzeczywistym Spółki jest Paweł Werpachowski. Organem właściwym w sprawach radiofonii i telewizji jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Spółka podlega jurysdykcji Rzeczypospolitej Polskiej.